Pleťové sérum – Kyselina Salicylová (extrakt z bílé vrby) 10 ml

Kůra Bílé vrby (Salix Alba) je přírodním zdrojem kyseliny salicylové.

Jedná se o BHA kyselinu, která proniká do pórů, má protizánětlivé účinky, efektivně pročišťuje zanesené póry, předchází jejich ucpávání, a tím i tvorbě akné. Proto tuto aktivní látku ocení zejména pleť problematická s tendencí k ucpávání pórů a tvorbě tzv. černých teček či akné.

Zároveň má exfoliační účinky, snižuje viditelnost pórů, zmírňuje výskyt vrásek a pigmentací a napomáhá obnově buněk.

Má protizánětlivé účinky, pročišťuje zanesené póry, efektivně odstraňuje odumřelé buňky, předchází ucpávání pórů stimuluje obnovu kožních buněk, zmírňuje výskyt vrásek a pigmentací je vhodná i při výskytu lupů a nadměrném mazání vlasů

310 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: NAV151
Pleťové sérum – Kyselina Salicylová (extrakt z bílé vrby) 10 ml

Detailní popis produktu

Sérum v sobě spojuje benefity extraktu bílé vrby (kys. salicylové) a základní vodní fáze – růžové vody.

Kyselina salicylová byla identifikována jako součást endogenních obranných mechanismů stromu Bílá vrba (Salix Alba) a chrání jej před patogeny.

Kůra bílé vrby je přírodním zdrojem této kyseliny a je tak vhodnou přírodní alternativou vůči syntetické kyselině salicylové, která se používá v mnoha kosmetických produktech.

Je ideální pro zmírnění zánětů, zarudnutí a působí antimikrobiálně, přičemž nedochází k takovému podráždění, jak se obvykle objeví při používání nap. syntetických AHA kyselin. Působí keratolyticky, do hloubky pórů a dokáže efektivně redukovat tvz. černé tečky. Je vhodná pro péči io zralou pokožku, redukuje jemné vrásky a pigmentace.

Klinické studie prokazují, že 2% koncentrace (což je ekvivalent 1% koncentrace syntetické kyseliny salicylové, která byla použita pro srovnání v této koncentraci) dokáže urychlit obnovu buněk o 26% (syntetická KS o 22%), po 4 týdnech pravidelné aplikace zlepšuje pevnost pokožky o 44% (syntetická KS o 32%).

Zkoumána byla i účinnost obou kyselin při inhibici růstu bakterií S. Aureus a P. Acnes, kde byla opět prokázána vyšší účinnost u přírodní formy. Toto sérum obsahuje 5% koncentraci (ekvivalent pro 2,5% koncentraci syntetické kyseliny salicylové). Kyselina salicylová je účinným pomocníkem iv boji proti lupům či nadměrnému mazání vlasů.

Květinová voda z Damašské Růže (organická): Udržuje pH pokožky, hydratuje ji, stimuluje regenerační procesy, má protizánětlivé účinky. Osvěžuje, zklidňuje zarudnutí a alergické reakce pleti.

POUŽITÍ: Na vyčištěnou, tonizovanou a suchou pleť naneste 2-3 kapky pleťového séra a vmasírujte do pokožky (oblast obličeje, krku a dekoltu). Můžete také používat lokálně.

Po vstřebání vždy naneste pleťový krém dle vašeho typu pleti. Používejte večer.

Začněte s aplikací 1-2 týdně, postupně můžete zvyšovat frekvenci pro každodenní používání. Nepoužívejte na poškozenou pokožku a otevřené rány. Nepoužívejte v kombinaci s jinými produkty obsahujícími exfoliační složky. Vyhněte se kontaktu s očima. Mírné brnění, štípání a zarudnutí je normální reakcí. BHA kyseliny mohou zvyšovat citlivost na sluneční záření – omezte vystavení pokožky slunečnímu záření minimálně po dobu 24 hodin po aplikaci a používejte vhodnou SPF ochranu.

INCI: Rosa Damascena Flower Water (květinová voda Damašská Růže), Salix Alba (Willow) Bark Extract (extrakt z bílé vrby), Glycerin (rostlinný glycerin), Xanthan Gum (xantanová guma), Sodium Levulinate (sůl kyseliny levulové – přírodní rostlin ), Sodium anisate (sůl kyseliny anýzové – přírodní rostlinná kyselina), Citric Acid (kyselina citrónová – úprava pH), Sodium Hydroxide (hydroxid sodný – úprava pH)

Doplňkové parametry

Kategorie: PLEŤOVÁ SÉRA
Typ pleti: Mastná, Aknózní, Problematická, Zralá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: