NABÍDKA

Většinu našich dodavatelů v supermarketu budete hledat marně.

Snažíme se vybírat menší výrobce z Čech, Moravy a Slovenska. Vybíráme především kvalitní produkty, vyráběné v menším nákladu, takže je zaručena čerstvost. Hodně dáme na osobní vztahy, a někde také můžeme nahlédnout "pod pokličku". Ale nebráníme se i zahraničnímu dodavateli, pokud nás jejich produkty určitým způsobem osloví a zaujmou.

Tak pojďme představovat hezky po pořádku, podle abecedy.

ALMARASOAP

Český výrobce mýdel a kosmetiky. Sídlí nedaleko od Prahy, kde produkty vyrábí ručně v malých várkách, aby byly co nejčerstvější.

Almara Soap, to jsou mýdla s láskou a nadšením ručně vyráběná v menší manufaktuře. Při výrobě nejsou použity žádné prefabrikované suroviny. Mýdla vyrábí "od základu", tradiční metodou za studena, kdy se spojují tuky se zásadou a chemickou reakcí dochází k jejich saponifikaci, čili zmýdelnění. Používají se pouze rostlinné oleje té nejvyšší kvality, často lisované za studena.

www.almarasoap.cz


ALPHANOVA

je francouzská společnost specializovaná na vývoj a výrobu přírodních a ekologických produktů prodávaných po celém světě od roku 2006.

Všechny produkty Alphanova jsou zcela bez chemických sloučenin, dráždivých látek, vyrobené tak, aby je snesla i ta nejcitlivější pokožka. Dopřejte svým dětem i sobě tu nejlepší možnou péči v podobě opalovacích přípravků Alphanova.

www.alphanova-montbrun.cz


ANNABELLE MINERALS

polský výrobce přírodní minerální kosmetiky vhodné pro každý typ pleti.

Produkty Annabelle Minerals jsou 100% přírodní a jsou založeny na čtyřech minerálních složkách. Neobsahují parabeny, silikony, konzervační látky, parfémy ani ftaláty.

Annabelle Minerals nabízí vysoce kvalitní kosmetiku pro všechny typy pleti: normální, mastnou i aknózní, suchou, a dokonce i pro citlivou nebo atopickou pleť. Produkty netestují na zvířatech, jsou vhodné pro vegetariány i vegany. Značka má ve své nabídce přírodní minerální make-upy, tvářenky, korektory, oční stíny a transparentní pudry a také příslušenství, jako jsou štětce, houbičky nebo kosmetické tašky.

www.eshopannabelle.com


BEBUTTER

Kosmetika Bebutter oficiálně vznikla v létě roku 2017 ve Šlapanicích u Brna. A od té doby slaví úspěchy po celé České republice i na Slovensku.

Bebutter je kosmetická řada a miminko české firmy Aromatica.

Po půl roce své existence Bebutter slavilo první výhru, přesněji šlehané levandulové máslo, vyhrálo v soutěžním klání Green Beauty Awards na pražském festivalu přírodní kosmetiky Green Beauty Market 1. místo v kategorii BODY - péče o tělo. A od té doby si už levandulová šlehačka, ale i další výrobky Bebutter, našly své pevné místo na českém trhu a také v EKOKOČCE.

www.bebutter.cz


BENECOS

Je mladá, je hravá a trendy, je to německá přírodní kosmetika Benecos. Přináší kousek přírody pro naše rty, oči, pleť i vlasy. Neobsahuje parabeny, silikony, syntetické látky, vůně a další ropné složky. Je vhodná i na velmi mladou pleť, ale sílu přírody v jejím složení si užije každý. Nezatíží, rozjasní, rozsvítí. Přijďte vyzkoušet dekorativní kosmetiku Benecos.

www.benecos.eu


BIORYTHME

Biorythme - to jsou nejen voňavé výrobky, které budou zdobit vaši koupelnu nebo noční stolek, ale především přírodní funkční kosmetika, která splní to, co slíbí.

Je s láskou ručně vyrobena v České republice, je 100% vegetariánská, není testovaná na zvířatech, je vyráběna v malých šaržích z čerstvých surovin, je "samo-konzervační" (neobsahuje konzervanty).

Milujeme především účinné deodoranty, výživné balzámy na rty a přírodní pleťové krémy.

www.biorythme.cz


CALTHA

Caltha, to je latinsky blatouch, ale také přírodní kosmetika ze srdce Moravy.

Certifikovaná značka kvalitní, z přírodních zdrojů ručně vyráběné kosmetiky. Ingredience jsou získávány pouze z ověřených zdrojů nejvyšší kvality. Prioritou je výroba takových produktů, které svědčí naší pokožce a které ji pomáhají s regenerací. Caltha se snaží vyhnout všem syntetickým ingrediencím a naopak dodává do produktů přírodní látky bez chemického ošetření.

My v EKOKOČCE jsme si oblíbily především zubní pasty, pleťové krémy, šampóny a kondicionéry.

www.caltha.cz


CANDY SOAP

Candy Soap vzniklo jako rebelství proti nudným a nezajímavým mýdlům v Poříčanech u Prahy.

Kromě zmiňovaných mýdel vyrábí také u nás oblíbené šampuky - tuhé šampóny s přírodním kondicionérem, ale také veselé šumivky a pěnivky do vany, výživné tuhé tělové balzámy, voňavá tělová mléka, deodoranty a balzámy na rty.

Candy Soap vybírají pouze zavedené dodavatele, od kterých požaduj předložení bezpečnostních listů ke všem surovinám a to včetně obalů.

www.candysoap.cz


CANNOR

Český výrobce čistě přírodní kosmetiky s konopným výtažkem - CBD.

V Cannor spojili ty nejlepší přírodní BIO ingredience s aktivními látkami z konopí a vytvořili revoluční přípravky v péči o pleť. 100% přírodní bez chemických látek, barviv a konzervantů.

Kosmetika Cannor se vyznačuje neobyčejnou účinností a vysokou regenerační schopností díky velkému množství účinných látek (CBD) , vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Cannor zachovávají úctu k přírodě, a proto vše balí jen do nezbytně nutných obalových materiálů a jejich produkty nejsou nikdy testovány na zvířatech.

www.cannor.cz


ČESKÁ SÍŤOVKA

možná si ještě pamatujete na klasické síťovky z dob našich babiček. Tehdy ještě nebyly tak vymazlené a materiál, který se na výrobu používal nebyl moc líbivý. Síťovce se podařilo oprášit skoro sto let starou tradici a vyrábí síťové tašky, které jsou nejen ekologické a praktické, ale i barevné, moderní a šik.

Chcete být EKO? Vypudit igelitky? Nebo jen hledáte vhodnou multifunkční nákupní tašku, která unese víc než vy? Pak jste na správném místě!

www.ceskasitovka.cz


FRUSACK

Frusack je pytlík na nákupy, a ne ledajaký. Frusack byl navržen a vyrábí se v České republice.

Frusack je vyroben z kompostovatelné tkaniny na bázi kukuřičného škrobu. Materiál má vlastnosti běžného plastu s tím rozdílem, že po konci užívání se ho lze zbavit ekologicky v prostředí průmyslové kompostárny. Tento materiál je světovým unikátem.

Proč máme Frusack rády?

Je průsvitný, lehký, snadno se udržuje a používá a potraviny ve Frusacku vydrží déle čerstvé.

www.frusack.com


NATRACARE

Natracare vyrábí ve Velké Británii hygienické potřeby, které respektují ženy a také planetu.

Zakladatelka Susie již v roce 1989 vyvinula první světovou značku ekologických a přírodních produktů dámské hygieny.

Natracare produkty jsou z certifikované 100% biobavlny a jiných z přírodních materiálů, zcela bez chloru a neobsahují žádné přídatné látky, parfémy nebo plasty.

Většina dámských vložek a vlhčených ubrousků je plná syntetických materiálů, například plastů, které se v zemi nerozpadnou stovky let. Ale Natracare produkty jsou 95-100 % biologicky rozložitelné a kompostovatelné.

www.natracare.com


NAVIA

Navia - z latinského "SÍLA PŘÍRODY". Navia je ručně vyráběná přírodní kosmetika ze Slovenska, za kterou stojí paní Martina.

Při výrobě kosmetiky upřednostňuje ingredience z darů přírody, které s naší pokožkou a tělem úzce spolupracují.

Její práce však není založena jen na tradičních receptech z pradávných vzácných knih "staré matky". Lidové léčitelství se rozhodla spojit se skutečnými vědeckými poznatky, které studovala na lékařské a později také na chemické fakultě.

V široké nabídce výrobků najdete veganské / vegetariánské kosmetické produkty pro komplexní péči o pleť, tělo či vlasy. Kosmetika Navia dokáže pomoci i při specifických problémech, jako jsou akné, atopický ekzém, suchá pokožka, celulitida či lupy.

www.navia.sk


RENOVALITY

Přírodní kosmetické oleje lisované za studena - to je Renovality .

V Přerově vyrábí nejen rostlinné oleje, které se výborně vstřebávají a pečují o pokožku, ale také olejové parfémy.

Oleje Renovality jsou lisovány za studena pouze z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje také jejich perfektní kvalitu. Obsahují nejvyšší možné množství bioaktivních látek.

Zásadně nepřidávají žádné minerální oleje, syntetické látky, konzervanty nebo barviva.

Vše balí do fialového skla, což zaručuje bioaktivní stálost všech kosmetických výrobků. Fialové sklo funguje jako přirozený filtr, který chrání a zlepšuje kvalitu olejů.

www.renovality.cz


TIERRA VERDE

Výrobce ekodrogerie z Brna - Tierra Verde.

Posláním společnosti Tierra Verde je znovu objevovat, vyvíjet, vyrábět, a také nabízet produkty denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a zároveň s co nejlepším vlivem na člověka, společnost a planetu.

Záměrem společnosti je vytvořit širokou nabídku výrobků pro lidi, kteří se rozhodnou vydat se na cestu snižování ekologické zátěže v běžném životě.

STÁČÍRNA TIERRA VERDE

 • BIKA- jedlá soda
 • Gel na nádobí
 • Leštidlo do myčky
 • Máchadlo prádla
 • Prací gel levandule
 • Prací prášek na bílé a pleny
 • PUER - perkarbonát sodný
 • Sůl do myčky
 • Univerzální čistič
 • Wc čistič
 • Změkčovač vody
 • Gel do myčky
 • Prací gel vavřín
 • Prací soda
 • Citrónový gel na vodní kámen
 • Octový čistič
 • Prací gel stříbro
 • Tekuté mýdlo na ruce

www.eshop.tierraverde.cz


TOCONEOS

Toconeos je To, Co Neubližuje Okolnímu Světu, je to To, Co Nemají Ostatní, je to zdravý a zodpovědný přístup k lidem a přírodě, která je obklopuje.

Toconeos je výrobce z Valašska, jehož produkty jsou zaměřeny na kvalitní a zdravý rozvoj člověka od útlého dětství, reaguje na potřeby dětí, dospělých i přírody.

V nabídce EKOKOČKY najdete BIO kosmetické ubrousky a BIO bavlněné tampónky Toconeos.

Non-toxic heboučké materiály, které nedráždí pokožku, ocení nejen ti, kteří jsou zastánci Zero waste životního stylu.

www.toconeos.cz


YOPE

Příběh Yope začal mytím rukou. Několikrát denně, několikrát týdně, stokrát měsíčně. Proč jsou ruce po mytí čisté, ale pokožka na rukou se stává nepříjemně suchou a svědivou? Můžete vinit špatnou kvalitu vody (chlor) nebo roční období (chlad, vítr nebo teplo). Ale nejčastěji je na vině mýdlo.

Yope vyrábí tekutá mýdla výborné kvality, šetrné ke kůži, přírodní, v moderním balení, za dobou cenu. A vyrábí se v Polsku.

www.en.yope.me


VOONO

Česká značka Voono stojí za přírodními produkty vlasové kosmetiky, díky nimž už nebudete muset dělat kompromisy mezi krásou a zdravím.

Za politikou značky VOONO stojí experti dbající nejen na původ veškerých surovin k výrobě kosmetiky, ale také na striktní zákaz testování na zvířatech.

Voono jsou zdravé, pevné a lesklé vlasy.

www.voono.cz

A prodáváme i bambusová brčka, rCup hrníčky, mořské houby a lufy, vulkanické pemzy, sůl z Mrtvého moře a spoustu dalších drobností...