Astaxantin-pleťové sérum 10 ml

Astaxanthin je přírodní karotenoid, získávaný z mikroskopických řas.

Je silným antioxidantem (je efektivnější než vitamín E), díky čemuž ochraňuje pokožku před oxidačním stresem.

Má také schopnost blokovat UV záření, a tak chrání kůži před poškozením způsobeným slunečním zářením, předčasným stárnutím a tvorbou pigmentací. Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, zlepšovat elasticitu pleti a vyhlazovat jemné vrásky.

ochraňuje pokožku před oxidačním stresem a působením UV záření

pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a zlepšovat elasticitu pleti

zamezuje vzniku pigmentací

270 Kč
Dostupnost: Skladem
Kód: NAV135
Astaxantin-pleťové sérum 10 ml

Detailní popis produktu

Sérum v sobě spojuje benefity astaxanthinu a základního oleje – olivového skvalánu.

Astaxanthin je přírodní karotenoid, získávaný z mikroskopických řas. Má červenou barvu, proto i sérum je zbarveno do červena. Je silným antioxidantem (je efektivnější než vitamín E), díky čemuž ochraňuje pokožku před oxidačním stresem. Oxidační stres hraje rozhodující roli při stárnutí lidské kůže a při poškození kůže. Mechanismy vnitřního (chronologického) a vnějšího (foto) stárnutí zahrnují zejména tvorbu reaktivního kyslíku (ROS) oxidačním metabolismem a ultrafialovým (UV) světlem. Tvorba ROS je tedy klíčovým mechanismem, který vede ke stárnutí pokožky. „Oxidační stárnutí“ zahrnuje poškození DNA, zánětlivé reakce, sníženou tvorbu antioxidantů a tvorbu matricových metaloproteináz (MMP), které degradují kolagen a elastin v dermis.

Na rozdíl od jiných antioxidantů, které pracují výhradně ve vnitřní (betakaroten a vitamin E) nebo vnější (vitamin C) membráně, astaxanthin umožňuje eliminovat volné radikály zvenčí i uvnitř buňky. Své využití tak našel nejen jako doplněk stravy, ale i jako vzácná složka kosmetických výrobků.

Má také schopnost blokovat UV záření, a tak chrání kůži před poškozením způsobeným slunečním zářením, předčasným stárnutím a tvorbou pigmentací. Pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, zlepšovat elasticitu pleti a vyhlazovat jemné vrásky.

V klinických studiích se prokázalo, že astaxanthin zvyšuje vlhkost (hydrataci) pokožky, zadržování vlhkosti (zabraňuje transepidermální ztrátě hydratace), elasticitu pokožky, eliminuje jemné vrásky.

Olivový skvalán, který je nosičem pro astaxanthin, pomáhá obnovit ochranný film pokožky, chrání ji před ztrátou hydratace, snadno se vstřebává a je velmi stabilní vůči oxidaci.

Pomáhá stimulovat obnovu kožních buněk, je hypoalergenní a ideální pro lidi s citlivou pokožkou i pokožkou se sklonem k alergiím. Je velmi kompatibilní přirozeným ochranným filmem kůže a díky svým silným antioxidačním vlastnostem ochraňuje pleť a minimalizuje tvorbu vrásek.

Na rozdíl od olivového oleje je komedogenita skvalánu na minimální úrovni, nezanáší póry, proto se hodí i pro problematickou pleť. Lehce se vstřebává a zanechává na pleti sametový pocit.!!!

POUŽITÍ: Na vyčištěnou, tonizovanou a mírně navlhčenou pleť naneste 2-3 kapky pleťového séra a vmasírujte do pokožky (oblast obličeje, krku a dekoltu). Po vstřebání vždy naneste pleťový krém dle vašeho typu pleti.

Náš tip: Sérum je vhodné pro všechny typy pleti, obzvláště pro zralejší a citlivou pleť, a také jako doplněk při ochraně před slunečním zářením. Sérum můžete používat samostatně, nebo jej můžete přidat například. do oblíbené masky.

INCI: Squalane (olivový skvalán), Astaxanthin (astaxanthin – přírodní karotenoid)

Doplňkové parametry

Kategorie: PLEŤOVÁ SÉRA
Typ pleti: Citlivá, Všechny typy, Zralá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: